| UPC | 840290523922 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-14002-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 48 |
| Model | Modern Carbon Rifle |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 9.55 |
| Sights | No |
CHRISTENSEN MCR 6.5CM 22″ BLK CRBN
CHRISTENSEN MCR 6.5CM 22″ BLK CRBN
$2,329.99
2 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.