| UPC | 030317036843 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 183844 |
| Eye Relief | 3.80" |
| Length | 10.70" |
| Magnification | 1-5x |
| Model | VX-5HD |
| Objective Size | 24mm |
| Optic Coating | Guard-Ion |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 3.3 |
| Power | 1X – 5X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | FireDot 4 Fine |
| Shipping Weight | 1.45 |
LEUPOLD VX-5HD G2 1-5X24 30MM CDS FDD
LEUPOLD VX-5HD G2 1-5X24 30MM CDS FDD
$1,499.99
4 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.