| UPC | 030317036980 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 183859 |
| Adjustable Parallax | 50 yds |
| Eye Relief | 3.80" |
| Length | 14.50" |
| Magnification | 4-20x |
| Model | VX-5HD |
| Objective Size | 52mm |
| Optic Coating | Guard-Ion |
| Package Height | 3.9 |
| Package Width | 4.0 |
| Power | 4X – 20X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Target MOA Reticle (TMOA) |
| Shipping Weight | 2.2 |
LEUPOLD VX-5HD G2 4-20X52 34MM CDS MOA
LEUPOLD VX-5HD G2 4-20X52 34MM CDS MOA
$1,999.99
10 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.