| UPC | 011356572325 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57232 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Finish | Matte Black |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 |
| Model | 110 Tactical |
| Number of Magazines | 1 / 10 rd. Magpul AICS Magazine |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Manual Thumb |
| Shipping Weight | 12.2 |
| Sights | Picatinny Rail |
| Units per Box | 1 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Length | 49.2500 |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 8.4 |
| Product Type | Rifle |
SAVAGE ARMS 110 TACTICAL 6.5CR BL/SYN 24″
SAVAGE ARMS 110 TACTICAL 6.5CR BL/SYN 24″
$791.56
3 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands


Reviews
There are no reviews yet.