| UPC | 706397939533 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | BAW92265CMCFGA |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 48.1000 |
| Model | Model 2020 Waypoint |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 15.4 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 10.6 |
| Sights | No |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
SPRINGFIELD ARMORY WAYPOINT 6.5CR CF ADJ GREEN
SPRINGFIELD ARMORY WAYPOINT 6.5CR CF ADJ GREEN
$2,085.98
3 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.