The Apollo 11 V2 Full Size is the next evolution of their flagship 9mm-built for shooters who demand performance, durability, and refined upgrades where it matters most. This pistol is ready for serious range time, duty use, or everyday carry confidence. Proudly made in the USA in Palm Bay, Florida.
LFA APOLLO 11 9MM BLK 18RD FULL SIZE
LFA APOLLO 11 9MM BLK 18RD FULL SIZE
$899.99
4 in stock
| UPC | 787450998117 |
|---|---|
| Manufacturer | Live Free Armory |
| Manufacturer Part Number | HG8640-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Barrel Length | 4.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Model | Apollo 11 V2 |
| Mount Type | RMSc Footprint |
| Number of Magazines | 2 18 rd. |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1:16" LH |
| Safety | Ambi Thumb |
| Shipping Weight | 5.3 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated |
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands



Reviews
There are no reviews yet.