| UPC | 787450998155 |
|---|---|
| Manufacturer | Century Arms |
| Manufacturer Part Number | HG8644-N |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Barrel Length | 4.15" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Model | Apollo 11 V2 |
| Mount Type | RMSc Footprint |
| Number of Magazines | 2 18 rd. |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1:16" LH |
| Safety | Ambi Thumb |
| Shipping Weight | 5.3 |
| Sights | Tritium Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
LFA HG8644-N APOLLO 11 V2 CPT 9MM FDE
LFA HG8644-N APOLLO 11 V2 CPT 9MM FDE
$899.99
19 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.