The Evoke Hunter features a button-rifled, stainless steel, threaded barrel; adjustable TriggerTech trigger; removable RFR muzzle brake, Cerakote finish; integrated Picatinny rail on the receiver and forend; removable six-port RFR muzzle brake and polymer stock.
Christensen Arms 801-15037-03 Evoke Hunter 7mm BC 4+1 20″ Black
Christensen Arms 801-15037-03 Evoke Hunter 7mm BC 4+1 20″ Black Cerakote Threaded Barrel, Receiver & Forend w/Picatinny Rail, Brush Camo Fixed Synthetic Stock
$1,022.01
2 in stock
| UPC | 840290529245 |
|---|---|
| Manufacturer | Christensen Arms |
| Manufacturer Part Number | 801-15037-03 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 10.4 |
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.