Meet the next evolution in precision hunting rifles: a rugged, performance-first platform wrapped in a new flat dark gray 110 Trophy stock with user-friendly LOP adjustment and a black ink Cerakoted barreled action for long-lasting corrosion resistance. Built for accuracy and handling, it features a jeweled bolt body, user-adjustable AccuTrigger, heavy sporter straight-fluted carbon-steel barrels (16.5-20″ depending on caliber) with a threaded muzzle, and a one-piece 0 MOA rail. Practicality meets modern design with a detachable box magazine, multiple caliber options (including left-hand configurations), and the balance and refinement to perform from the truck to the mountain.
SAV 110 TRL BLZR XP 6.5CM 20″ 4RD LH
SAV 110 TRL BLZR XP 6.5CM 20″ 4RD LH
$801.42
5 in stock
| UPC | 011356324825 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32482 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Model | 110 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands



Reviews
There are no reviews yet.