| UPC | 798681699735 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | RMCX-762R-16B-IR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 28 + 1 |
| Length | 46.1500 |
| Model | MCX |
| Number of Magazines | 1 28 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9.5" |
| Shipping Weight | 10.15 |
| Sights | No Sights / Optics Ready |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
SIG SAUER MCX RIFLE 7.62X39 FDE 16″
SIG SAUER MCX RIFLE 7.62X39 FDE 16″
$2,599.99
2 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.