| UPC | 706397987428 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | PH9117AOSCBCOMP |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.2500 |
| Model | Prodigy |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Sights | FS: Fiber Optic RS: Black |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 4.25″ COMP
SPRINGFIELD ARMORY DS PRODIGY 9MM COY 4.25″ COMP
Original price was: $1,484.28.$1,484.28Current price is: $1,484.28.
15 in stock
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands

Reviews
There are no reviews yet.