The eXperior Elite Commander Double Stack combines the proven ergonomics of the X9 platform with modern high-capacity performance. This precision-engineered pistol offers exceptional accuracy, durability, and reliable everyday carry. An updated high-capacity aluminum frame with an integrated light rail and magwell provides strength and versatility, while TRAK textured front and backstraps and aggressive G10 Starburst grips ensure positive control in all conditions.
WILSON EXPERIOR ELITE COM 9MM 18RD
WILSON EXPERIOR ELITE COM 9MM 18RD
$3,999.00
4 in stock
| UPC | 850080905500 |
|---|---|
| Manufacturer | Wilson Combat |
| Manufacturer Part Number | 2XPD-COPR-9A |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 18 |
| Model | 2.0 XPD eXperior Elite Commander |
| Product Type | 1911 |
| Safety | Ambidextrous |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
You must be logged in to post a review.

Insured Shipping
Arrives Safe and Sound

Top Rate Customer Service
Prompt Communication

Safe Payments
Trusted SSL Protection

Amazing Selection
We carry all top brands


Reviews
There are no reviews yet.